JORNADES PROFESSIONALS

Aquestes jornades estan dirigides a: Tècnics d’arts visuals municipals vinculats al Programa d’Arts Visuals de l’Àrea de Cultura de la Diputació de Barcelona, membres de Xarxaprod, tècnics d’arts visuals de Transversal i tècnics d’arts visuals de Catalunya.

 

 

Panoràmic proposa un acostament conceptual, organitzatiu i artístic per tal de conèixer per dins i per fora aquest festival. 

Proposem dues jornades dinàmiques i properes amb artistes i espais per al dia 16 d’octubre a Roca Umbert Fàbrica de les Arts de Granollers, i per al dia 6 de novembre a l’Arts Santa Mònica de Barcelona. Les dinàmiques d’un lloc i l’altre seran diferents i la implicació que us demanarem també. 

Les dues jornades estan pensades per tal que els tècnics  estiguin en contacte directe amb els artistes i comissaris, i que coneguin els projectes de molt a prop amb l’oportunitat, si s’escau, de programar-ho a altres centres, festivals o esdeveniments culturals.

©Lubov Rakshina – De Festival a Festival

DIVENDRES 23 D’OCTUBRE
Sessió no presencial, accessible per la plataforma Zoom

10-10.15h
Benvinguda i presentació del Festival Panoràmic 
A càrrec d’Albert Gusi i Laia Casanova, codirectors del Festival

10.15 – 10.30h
Presentació tematica Extimitat
A càrrec de Joan
Fontcuberta, director del Festival

10.30 – 10.45h
Presentación exposició Sense Intimitat
A càrrec de Andrés Hispano i Fèlix Pérez-Hita

10.45 – 11h
Presentació de l’exposició L’Altre Ubic. Migracions del cos fragmentat
A càrrec de Mercè Alsina

11 – 11.30h
Presentació de les exposicions: 
 Time on Quaaludes and red wine a càrrec d’Anna Gali; No Surrender a càrrec de Jean-Matthieu Gosselin i
Transitional  a càrrec de  Jacqui Barrowcliffe

11.30 – 11.45h
Presentació del projecte educatiu  
A càrrec de Joan Gener i Anna Maimir, equip educatiu del Festival

11.45 – 12 h
Preguntes dels tècnics

 

DIVENDRES 6 DE NOVEMBRE
Sessió no presencial, accessible per la plataforma Zoom

 

 9.30- 9.45h Presentació Open Panoràmic 2020 de Mercè Alsina

9.45-10h
Presentació de Piwkeyeyu de Los Rotos
10-10.15h
Presentació de XXI José M. Delgadillo
10.15-10.30h
Presentació de Empty Rooms de Anamaria Mccarthy 
10.30-10.45h 
Presentació de Seismographicalde Maria José Ribas 
10.45-11h 
Presentació de Cover de Raúl Alaejos
11-11.15h 
Presentació de In the mood for loved de Lee Valya
11.15-11.30h
Presentació de Embodiment de Nicolas Hermansen
11.30-11.45h 
Presentació de Muxes de Nuria Lopes Torres
11.45-12h  
Presentació de Transit de Hanna Jarzabek
12-12.15h 
Presentació de My Name is Sami de Daniela Lucato
12.15-12.30h 
Presentació de Piętro 8 de Albert Bayona
12.30-12.45h 
Presentació de Coronapocalypse de Abdoul Ganiou Dermani
12.45-13h
Preguntes

 

Amb la col·laboració de:

Programa d’Arts Visuals de l’Àrea de Cultura de la Diputació de Barcelona

Xarxaprod

Transversal

Xarxa de Centres d’Art de Catalunya